Kauno terminalas

+370-622-23043

kaunas@medziobites.lt

I - V 8.00 - 18.00

VI 9.00 - 14.00

Vilnius (Liepkalnis)

+370-682-53801

vilnius@medziobites.lt

I - V 8.00 - 18.00

VI - nedirbame

Šiaulių terminalas

+370-667-54778

siauliai@medziobites.lt

I - V 8.00 - 18.00

VI 9.00 - 14.00

Klaipėdos terminalas

+370-620-49931

klaipeda@medziobites.lt

I - V 8.00 - 18.00

VI 9.00 - 14.00

0
Pirkti

Katalogas

Kaip pasigaminti terasą prie namų

Kaip pasigaminti terasą prie namų

 

Terasos gali būti  įvairių formų ir atlikti daug funkcijų. Terasas galite statyti atskirai nuo namo ar kaip salą sode, išnaudodami saulėtas ar pavėsio zonas. Galite pratęsti namo vidinių grindų plotą, prijungdami terasą iš namo priekio, šono ar galo. Šis sprendimas atrodo fantastiškai, kai terasą su namu jungia atsiveriančios ar slankiojančios durų sistemos. 

Šios pavyzdinės statomos terasos bendras svoris bus tikrai didelis. Todėl siūlome 4,5m ilgio ir 3,5 m pločio statomai terasai (naudojant 28 mm storio terasines lentas), pagrindiniam terasos rėmui intarpus naudoti kas 40-50 mm (centrai). Rėmui pagaminti jums prireiks apie 48 m konstrukcinės medienos. Rekomenduojame, priklausomai nuo namo vidinių grindų bei statomos terasos aukščio, naudoti 45/95, 45/145 ar net 45/195 skerspjūvio impregnuotą konstrukcinę medieną.

Pirkdami medieną konstrukcijai, įsitikinkite, ar mediena yra impregnuota vakuuminiu būdu ir ar gali būti naudojama lauko darbams. Impregnavimas mirkymo būdu netinkamas, nes impregnantas nuo medienos paviršiaus pasišalins per 2-3 metus. Tai reiškia, kad Jūsų terasos konstrukcija po kelių metų nebebus apsaugota nuo pelėsio, vabzdžių ir pradės irti. Gali būti, jog jau po trejeto metų terasą vėl reikės konstruoti iš naujo.

Šiam pavyzdiniui projektui prireiks apie 36 terasinių lentų ir 800 varžtų. Įvertinus visus kaštus, galbūt pamatysite, kad visai verta ir pačiam pasistatyti terasą. Ir tai tikrai nėra taip sudėtinga! Tokios terasos (4,5m X 3,5m) surinkimo darbai, samdant profesionalius meistrus, Jums kainuos apie 300-450 EUR ?

Įrankių sąrašas:

 • Matavimo ruletė
 • Grąžtas
 • Pjūklas
 • Plaktukas
 • Suslėgto oro vinių pistoletas (nebūtina)
 • Gulsčiukas
 • Akumuliatorinis varžtų suktuvas
 • Pirštinės
 • Reguliuojamo kampo elektrinis pjūklas (skersavimo staklės)

Medžiagos

 • Audinys nuo piktžolių (agroplėvelė)
 • Konstrukcinė mediena (impregnuota)
 • 50mm varžtai terasinėms lentoms tvirtinti
 • 100 mm vinys arba varžtai
 • Dažyvė ar dažai terasinėms lentoms dengti
 • 28 m X 45 mm išmatavimų medienos gaminiai
 • Terasinės lentos
 • Betoninės plytelės

Žingsnis po žingsnio:


 1. Paruoškite žemės paviršių toje vietoje, kur planuojate statyti terasą; pašalinkite veją. Sutankinkite purų paviršių sunkiu volu arba tankintuvu ir išlyginkite paviršių.
 2. Paruoštoje vietoje paklokite žolės augimą apsaugančią plėvelę per visą būsimos terasos plotą. 


 1. Padėkite betonines plyteles ties būsimos terasos kampais ir centru. Betoninės plokštės suteiks terasai tvirtą pagrindą, gerą apkrovos pasiskirstymą bei apsaugos terasos rėmą nuo tiesioginės žemės paviršiaus drėgmės. Uždėkite ilgą tiesią lentą ant plokščių ir su gulsčiuku patikrinkite plytelių lygį. Išlyginkite kiek įmanoma tiksliau plytelių aukštį. 
 2. Pagaminkite paprastą terasos rėmą iš impregnuotos konstrukcinės medienos, įvertindami būsimos terasinės lentos storį (apie 28 mm, bet pasitikrinkite Jūsų montuojamų lentų storį).

 

 1. Paruoškite ir paguldykite tokį kiekį guliakšnių (skersinių brusų) į rėmo vidury, kad jų atstumai tarp centrų būtų 400 mm. 
 2. Sukalkite vinimis šiuos guliakšnius (skersinius brusus). Vinių pneumatinis pistoletas šį darbą ypač palengvintų. Šį įrankį galite išsinuomoti beveik visose įrankių nuomos punktuose.

 

 1. Kai pabaigsite guliakšnių montavimą, patikrinkite viso rėmo aukščio lygį su gulsčiuku. Jei bus poreikis pakelti visą rėmą, tai galite padaryti panaudoję plonas keramikines grindų plyteles pakišdami tarp betoninių plytelių ir medinio rėmo.
 2. Paruoškite 8 vnt. 600 mm ilgio kuoliukus iš impregnuotos medienos (28mm x 45mm) ir nusmailinkite juos. Kad mediena būtų dar atsparesnė, galite kelis kartus nutepti dažais ar impregnantu. Sukalkite juos prie terasos karkaso – prie kiekvienos vidinės kraštinės po 2 kuoliukus. Vėliau šiuos kuoliukus susukite varžtais su terasos karkasu. Šis sutvirtinimas padarys Jūsų terasą stabilią. 

 1. Sumatuokite, supjaukite ir sukalkite vinimis (ar susukite varžtais) medinius intarpus ties terasos centrine linija. Tai suteiks terasai papildomą tvirtumą.
 2. Šiame projekte siūlome terasos lentas pasukti 90 laipsnių kampu nuo apvadinės lentos, kuri sumontuota lygiagrečiai namo sienai. Norėdami gražiai supjauti ir sujungti apvadines lentas siūlome panaudoti lovelį kampams pjauti, kurį nebrangiai galite įsigyti statybinių prekių parduotuvėse (2-5 EUR).

Pasimatuokite ir pasižymėkite pjovimo liniją. Atpjaukite lentą 45 laipsnių kampu.

Pakartokite tai su abejomis kraštinėmis terasos lentomis.

 

 

 1. Dabar jau galite pradėti kloti vidines terasines lentas. Montuodami terasines lentas palikite 5mm tarpelį tarp lentų. Tvirtinkite lentas varžtais ties kiekvienu terasos rėmo guliakšniu (skersiniu), prisukdami po 2 varžtus kiekviename tvirtinimo taške.
 2. Kai pabaigsite kloti terasines lentas, pritvirtinkite galutinę apvadinė lentą, kaip aprašyta 10 punkte.

 

 1. Pritvirtinkite terasines lentas prie terasos rėmo iš priekio, kraštų ir galo (jei reikia). Šios apdailinės terasinės lentos turėtų būti tvirtinamos ties viršutinės apvadinės lentos išorine briauna.
 2. Jei Jūsų terasa yra per aukštai lyginant su sodo žemės paviršium, galite nesudėtingai padaryti ir laiptą. Pagaminkite iš konstrukcinės medienos platų, kelių terasinių lentų pločio, laipto rėmą.

 1. Pritvirtink terasos laiptų rėmą prie pagrindinės terasos rėmo.
 2. Pagaminkite kuoliukus, sukalkite juos  ir pritvirtinkite prie laiptų rėmo (kaip parodyta 8 punkte).

 1. Galiausiai prisukite varžtais terasines lentas prie laiptų rėmo iš viršaus ir iš šonų.

Štai Jūsų terasa ir pagaminta! Dabar galite pasigaminti puodelį kavos ir pasidžiaugti savo rankų pagaminta terasa ☺. 

P.S. Laukia sekantis projektas – terasos stogas..


Informacijos šaltinis - https://www.homebuilding.co.uk/how-to-install-decking/