Medžio bitės UAB
Like
0
Pirkti

Katalogas

Graduota mediena – profesionalų pasirinkimas

Kas yra graduota mediena?

Mediena yra natūrali medžiaga, kuri yra nevienalytė ir susideda iš daugelio rūšių. Šis medžiagų kintamumas daro įtaką ne tik medienos išvaizdai, bet ir medienos standumui bei stiprumui. Kai medienos gaminiai yra naudojami atsakingose konstrukcijose, svarbu užtikrinti konstrukcijos stiprumą įvertinus maksimaliai galimas apkrovas.

Medienos stiprumo rūšiavimas (gradavimas) suteikia informaciją ir prognozę apie naudojamas medžiagas. Taip neatitinkantys stiprumo medienos gaminiai pašalinami, o likusi dalis išrūšiuojami pagal stiprumo (gradavimo) klases.

Tai graduota mediena yra medienos produkcija, kuri atitinka tam tikrus keliamus medienos stiprumo reikalavimus (lenkimo, tempimo, slėgimo, elastingumo ir tankumo).

Kur naudojama graduota mediena?

Graduota mediena turi būti naudojama atsakingose konstrukcijose – stogo, perdengimo ir kitose nešančiose namo konstrukcijose, taip pat tiltų, turėklų konstrukcijose.

Kaip išrūšiuojama graduota mediena?

Praktikoje taikomi keli rūšiavimo būdai – mašininis ir vizualinis rūšiavimai. Mašininis rūšiavimas atliekamas tam skirta įranga, kuri medienos gaminius patikrina pagal visus keliamų standartų reikalavimus. Vizualinis, kai mediena atrenkama licencijuoto ir apmokyto specialisto. Tačiau vizualiniu rūšiavimu leidžiama nustatyti tik žemesnio stiprumo klases.

Čia trumpas filmukas kaip atliekamas mašininis rūšiavimas (atsiprašome už kokybę J):


Kaip atskirti statybinę graduotą medieną?

Europos Sąjungos bendrijos šalims yra nustatytos vienodos stiprumo klasės, t.y. kiekvienas gaminys turi atžymą, kurioje nurodyta medienos rūšis, gamintojo indentifikavimo numeris, sertifikavimo įmonės indentifikavimo numeris, stiprumo rūšiavimo standartas, medienos stiprumo klasė „C“ su stiprumo koeficientu (pvz. C16, C24).

Pvz: